top of page
SYxtet

O SYXTETU

"SYxtet...to je jazz, swing i populární hudba, která baví nás i publikum na našich koncertech."

"SYxtet nezpívá jen v Česku. Poslechnout si ho už mohli také návštěvníci koncertů v Německu, Itálii, Španělsku či exotické Kolumbii."

"V jaké sestavě vám zpíváme?"

SYxtet, svitavský vokální xtet, byl založen na podzim roku 2012. Jeho členy jsou zpěváci s bohatými předchozími zkušenostmi se sborovým i sólovým zpěvem.

Uměleckou vedoucí je Veronika Plívová, o hudební doprovod se starají klavíristka Lenka Fikejzová a cajonista Etienne Van Sas.

SYxtet se zaměřuje na swing, jazz a populární hudbu, ale jeho repertoár zahrnuje také světskou a duchovní hudbu českých i zahraničních autorů pokrývající období od renesance až do současnosti.

SYxtet vystupuje pravidelně na koncertech, festivalech a přehlídkach v České republice i v zahraničí. Za dobu své existence se posluchačům představil na více než šesti desítkách vystoupení ve Svitavách, Praze, Brně a na řadě dalších míst. Přízeň publika i odborníků si SYxtet získal také na festivalech a koncertních turné v Německu, Španělsku a Itálii nebo na mezinárodní soutěži populární sborové hudby Jirkovský písňovar, odkud si na podzim roku 2015 odvezl stříbrný diplom. 

Doposud největším zahraničním projektem SYxtetu byla účast na mezinárodní přehlídce Festival Coral de Medellín v Kolumbii, který se uskutečnil v červenci roku 2016. Svitavský soubor byl na tento prestižní sborový festival vybrán jako jediný evropský zástupce a všechny jeho koncerty se u jihoamerického publika setkaly s velkým ohlasem.

 

 

 

Soprán

Marie Šimková, Andrea Draesslerová

 

Mezzosoprán

Marika Horská, Petra Vystavělová

Alt

Veronika Plívová, Kateřina Korcová

 

Tenor

Jiří Nunvář

 

Baryton

Jiří Zámečník

 

Bas

Pavel Švrčina

Maruška.jpg

Marie Strnadová

Andrea.jpg

Andrea Draesslerová

Marika.jpg

Marika Horská

Čapla.jpg

Pavel Švrčina

Verča.jpg

Veronika Plívová

Katka.jpg

Kateřina Korcová

Petra.jpg

Petra Vystavělová

Nunvi.jpg

Jiří Nunvář

Zámek 01.jpg

Jiří Zámečník

bottom of page